Wiadomości

Nie pij alkoholu w ciąży

Kobieta w ciąży nie powinna pić nawet najmniejszych ilości alkoholu. W przeciwnym razie jej dziecko może urodzić się z bardzo poważnym schorzeniem – alkoholowym zespołem płodowym.Jest to choroba nieuleczalna. Dzieci nią dotknięte rodzą się ze zdeformowanymi twarzami, niesprawnie funkcjonującymi narządami wewnętrznymi (przede wszystkim mózgiem), a ich rozwój

Kobieta w ciąży nie powinna pić nawet najmniejszych ilości alkoholu. W przeciwnym razie jej dziecko może urodzić się z bardzo poważnym schorzeniem ” alkoholowym zespołem płodowym.

Jest to choroba nieuleczalna. Dzieci nią dotknięte rodzą się ze zdeformowanymi twarzami, niesprawnie funkcjonującymi narządami wewnętrznymi (przede wszystkim mózgiem), a ich rozwój fizyczny, intelektualny i emocjonalny nie przebiega prawidłowo, przez co nie są one przystosowane do życia w społeczeństwie.

Niestety, wiele kobiet ciągle nie pojęcia, jak fatalne skutki dla dziecka w łonie matki może mieć spożywanie napojów alkoholowych, albo ignoruje niebezpieczeństwo. Według badań PBS przeprowadzonych na zlecenie Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych aż 33% kobiet w wieku 18-40 lat piło alkohol w czasie ciąży.

Społeczeństwo należy uświadamiać. W ostatnim czasie w działania edukacyjne włączyła się branża piwowarska. “Wprowadziliśmy na opakowania naszych produktów oraz materiały marketingowe oznakowanie ťW ciąży nie piję alkoholu Ť i nawiązaliśmy relacje ze środowiskiem ginekologów. Z naszej inspiracji powstały zalecenia dla gabinetów ginekologicznych, w ramach których panie mają otrzymywać informacje, że absolutnie nie wolno im spożywać alkoholu w okresie ciąży. Bardzo zależy nam na tym, aby drogą rozporządzenia Ministra Zdrowia te zalecenia stały się obligatoryjne” ” mówi serwisowi infoWire.pl Grzegorz Adamski z Kompanii Piwowarskiej.

Niektóre kobiety w ciąży sięgają po piwa bezalkoholowe. Są już na rynku takie, w których faktycznie nie ma alkoholu. Większość zawiera jednak jego niewielkie ilości. Przyszła mama, która decyduje się na spożycie piwa bezalkoholowego, musi być więc bardzo ostrożna.


dostarczył infoWire.pl

Źródło infoWire.pl. Dostarczył netPR.pl
A to już wiesz?  Spędzasz wakacje za granicą? Zadbaj o to, by były udane

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy