Zwyczaje noworoczne zwyczaje

Noworoczny zwyczaj ” nigdy nie pożyczaj

Nowy rok to czas szczególny i bardzo magiczny. W to co wierzono i co wyprawiano z tego powodu, przechodzić może ludzkie pojęcie, a zwłaszcza pojęcie

Nowy rok to czas szczególny i bardzo magiczny. W to co wierzono i co wyprawiano z tego powodu, przechodzić może ludzkie pojęcie, a zwłaszcza pojęcie niedowiarka, który nie wierzy w magię nowego roku.

Przede wszystkim, funkcjonowało i nadal się z tym spotykamy, powiedzenie, że cały rok będzie taki, jaki jest nowy rok, a raczej pierwszy dzień nowego roku. Jest to czas szczególny, zwłaszcza dla tych wierzących, bo oni muszą się mieć na baczności dosłownie w każdym momencie.

Po pierwsze, taki człowiek musi, ale to koniecznie musi, być miły dla innych tego dnia. I choćby przez cały rok był najgorszym gburem, teraz musi być miły. Inni dla niego tez muszą być mili, bo jeśli są mili dziś, czyli w nowy rok, to przez cały rok ludzie będą mili dla takiego gbura.

Kolejna ważna rzecz: każdy leń czy nie leń, musi wcześnie wstać. Jeśli wstanie zbyt późno, oj, to źle, bo może okazać się, że jego zwyczajem się stanie, zbyt późne wstawanie. W mowy rok trzeba być miłym, uśmiechać się ” cały rok nas czeka taki, jaki spotkał nas pierwszy dzień w roku. Dlatego, lepiej uważaj, przygotuj się doskonale do tego dnia. Aha, i jeszcze jedna ważna, ach, jakaż to ważna dla Polaków rzecz: w nowy rok nie możesz mieć u nikogo żadnych długów. Jeśli je masz, będziesz je miał przez cały rok.

Poza tym, skoro nowy rok ma być cały taki jaki pierwszy dzień nowego roku, pamiętaj, nie pożyczaj od nikogo pieniędzy. Chyba, że chcesz utonąć w długach. Ale tego żaden Polak nie chce. Będzie więc miły, radosny, będzie się uśmiechał w nowy rok, będzie składał innym życzenia. Prawdziwa magia nowego roku, prawdziwa magia.
mks

hastagi na stronie:

#noworoczne zwyczaje w szwecji #zwyczaje noworoczne w szwecji #zwyczaje sylwestrowe w szwecji #noworoczne zwyczaje w polsce i szwecji

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy