Prezenty

Prezenty na gwiazdkę, które bawią i uczą

Mówiąca lalka z reklamy, kolejka górska, sterowany samochodzik, który ma każdy w klasie ” lista świątecznych życzeń każdego dziecka jest długa, a żywot tych prezentów

Mówiąca lalka z reklamy, kolejka górska, sterowany samochodzik, który ma każdy w klasie ” lista świątecznych życzeń każdego dziecka jest długa, a żywot tych prezentów i zabawek ” krótki. Zanim postanowimy spełnić wszystkie życzenia dziecka z listu do Świętego Mikołaja, zastanówmy się, czy zakupione prezenty będą miały wartość edukacyjną i nie dołączą szybko do grona zabawek zapomnianych.

Około 2/3 Polaków kupuje pod choinkę dzieciom do 12 roku życia prezenty edukacyjne . Najczęściej wybieramy zabawki lub gry, które na każdym etapie zabawy pobudzają ciekawość i zachęcają do dalszego odkrywania, jednocześnie ucząc. Rodzice starszych dzieci stawiają na rozwijanie zainteresowań i umiejętności dziecka, na przykład poprzez instrumenty muzyczne, lub kurs tańca. Prezentujemy galerię pomysłów na prezent dla dziecka w każdym wieku, które, oprócz zabawy ” uczą!

Prezenty dla najmłodszych
Dla maluchów do 6 roku życia powinniśmy wybierać zabawki, które stymulują rozwój motoryczny dziecka i rozwijają jego funkcje poznawcze. W tym okresie zabawka pełni bardzo ważną rolę w rozwoju dziecka ” poprzez zabawę rozwijają się wszystkie jego zmysły, wyobraźnię, zdolności manualne i muzyczne. Poniżej prezentujemy wybrane drewniane zabawki edukacyjne dostępne w sklepie internetowym Feedo.pl:

BOIKIDO Centrum edukacyjne
To zabawka, która rozwija zdolności motoryczne dziecka. Każda ściana pełni inną funkcję, a dziecko ćwiczy sortowanie klocków wg kształtów, znajomość zwierzątek i wyjmowanie klocków z wnętrza skrzynki.
Cena Feedo.pl: 121,30 zł
CLIC EDUC Zestaw kreatywny
Umożliwia tworzenie różnorodnych wzorów przy użyciu szablonów, wkrętarki i wyobraźni. Rozwija kreatywność dziecka, uczy kształtów, kolorów i literek.

Cena Feedo.pl: 156,20 zł
PLAN TOYS Drewniana perkusja
Rozwija zdolności muzyczne dziecka. Drewnianymi pałeczkami można wybijać rytm na dwóch bębenkach o różnych rozmiarach, grzechotać na guiro lub z brzękiem uderzać w talerz.

Cena Feedo.pl: 193,70 zł

Prezenty dla starszaków
Squla.pl ” internetowa platforma edukacyjna
Dzieci w wieku wczesnoszkolnym uwielbiają gry komputerowe. Ich pasja do gier często budzi niepokój rodziców. Jak w takim razie połączyć je z nauką, aby czas spędzany przy komputerze zamienić na wartościową rozrywkę? Odpowiedź na to pytanie znają twórcy platformy edukacyjnej Squla.pl, stworzonej z myślą o uczniach klas 1-6 szkoły podstawowej. Każdy użytkownik Squli znajdzie w niej tysiące gier i quizów edukacyjnych ze wszystkich przedmiotów szkolnych. Postępy dziecka w nauce Squla nagradza punktami, które może wymienić na atrakcyjne nagrody: kupony do Smyka i Empiku, albo gadżety szkolne.
Miesięczny abonament Squla.pl ” 19,90 zł
Roczny abonament Squla.pl ” 119,90 zł

A to już wiesz?  Wpadka na gwiazdkę?

LEGO Creator ” Miasteczko
Prawdopodobnie każdy z nas zna kultowe klocki LEGO. Zestaw z serii Creator Miasteczko, przeznaczony dla dzieci w wieku 9-14 lat, pełen jest fascynujących i pobudzających wyobraźnię detali. Można go też przebudować na warsztat naprawy samochodów lub kwiaciarnię. Taka zabawka z pewnością się nie znudzi i rozwinie kreatywność oraz wyobraźnię dziecka.
Cena Feedo.pl: 291,00 zł

Prezenty dla nastolatków
Starsze dzieci są w kwestii prezentów jeszcze bardziej wymagające. Okres dorastania to moment, w którym każdy nastolatek zaczyna odkrywać swoje pasje. Warto rozwijać takie zainteresowania poprzez oryginalne prezenty, które pomogą zapoczątkować nowe hobby. Dla dziecka, które przejawia zainteresowanie muzyką, idealnym prezentem będzie instrument muzyczny, bilet na koncert ulubionego zespołu, albo kurs gry na gitarze. Typ sportowca z pewnością ucieszy się z nowej piłki do gry, profesjonalnych butów sportowych, albo kursu wspinaczkowego. Dla nastolatków, które są ciekawe świata i lubią przygody, świetnym pomysłem na prezent będzie lot w tunelu aerodynamicznym, zwiedzanie stadionu sportowego, albo wizyta w Centrum Nauki Kopernik.

Fot. Prezentmarzen.com
Pomysłów na prezent dla dziecka może być wiele, jednak niekoniecznie muszą sprowadzać się do tradycyjnych zabawek. Warto pomyśleć o oryginalnym prezencie i jego walorach edukacyjnych. W końcu prezent na gwiazdkę ma wyrażać troskę i życzenie samych sukcesów, których każdy rodzic pragnie dla swojego dziecka.

BOIKIDO Centrum Edukacyjne

Lot w tunelu aerodynamicznym

CLIC EDUC Zestaw kreatywny

LEGO Creator Miasteczko

PLAN TOYS Drewniana perkusja

Squla1

Squla2

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy