Daniagotowe Wielkanoc

Ĺťurek to obowiązkowa pozycja na wielkanocnym stole

Błonie, 29 marca 2017 r. Informacja prasowa Ĺťurek ” domowa zupa od Dawtony Ĺťurek to obowiązkowa pozycja na wielkanocnym stole, którą tradycyjnie serwujemy w tym

Błonie, 29 marca 2017 r.
Informacja prasowa

Ĺťurek ” domowa zupa od Dawtony

Ĺťurek to obowiązkowa pozycja na wielkanocnym stole, którą tradycyjnie serwujemy w tym okresie z jajkiem i białą kiełbasą. Jego prawdziwym sekretem jest jednak dobra baza. Nowość Dawtony ” Ĺťurek przygotowany na naturalnym zakwasie będzie niezawodną propozycją, która sprawdzi się nie tylko w okresie świątecznym, lecz także jako codzienny obiad.

Wyróżnia się charakterystycznym, zróżnoważonym kwaskowatym smakiem ” to właśnie jemu zawdzięczna również swoją nazwę (od niemieckiego wyrazu sĹŤr, dziś sauer ” kwaśny). Ĺťurek znany jest w całej Europie Środkowej i Wschodniej, w Polsce słynie szczególnie jako danie wielkanocne. W każdej kuchni regionalnej charakteryzuje się nieco odmienną recepturą, podstawa wszędzie jest jednak taka sama. Przygotowywany na bazie zakwasu
z razowej mąki żytniej, smakuje doskonale szczególnie z dodatkiem ziemniaków, jajek, kiełbasy czy boczku. Jego przyrządzenie wymaga czasu ”
od momentu wyboru (bądź dla
wytrwałych ” przygotowania) dobrego zakwasu, przez gotowanie, aż po właściwe doprawienie.

Ĺťurek Dawtony smakuje jak domowy. Przyrządzony na naturalnym zakwasie, z mąką żytnią i pszenną z polskich pól jest pozycją, której nie może zabraknąć na wielkanocnym stole.
Nie zawiera konserwantów, sztucznych barwników i glutaminianu sodu. Swój smak zawdzięcza prawdziwej, naturalnej śmietanie oraz bogactwu warzyw i przypraw ” w jego składzie znajdziemy, m.in.: seler, marchew, cebulę, czosnek czy chrzan. Przygotowany jest wyłącznie z naturalnych składników, co daje pewność najlepszego smaku i najwyższej jakości. Zakręcany, poręczny karton kryje w sobie 4 porcje produktu ” idealne na obiad dla wszystkich domowników. Aby podać Ĺťurek, wystarczy kilka minut na jego podgrzanie ” szybko i smacznie!

Ĺťurek Dawtony znajdziemy na półkach sklepowych w całej Polsce, w cenie 4,39 zł/ 1,1 l.

Informacje o firmie Dawtona:
Dawtona to polska firma rodzinna z prawie trzydziestoletnią tradycją, będąca w czołówce największych firm przetwórstwa owoców i warzyw w Polsce. W trzech własnych, nowoczesnych zakładach produkcyjnych wytwarzane są między innymi: koncentraty pomidorowe, kukurydza, groszek, ogórki konserwowe, ketchupy, pomidory bez skórki, dżemy, soki, sosy oraz wiele innych przetworów, które na co dzień goszczą na naszych stołach. Dawtona pośród innych konkurentów wyróżnia się najwyższą jakością zarówno surowca, pochodzącego w dużej mierze z własnych pól uprawnych, jak i produktu finalnego, badanego na każdym etapie produkcyjnym, a także przystępną ceną. Dawtona posiada wdrożone i certyfikowane systemy zarządzania jakością IFS i BRC.

A to już wiesz?  Rękawka

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy