Przełamali stereotyp płciowy o facetach

W Łodzi został pobity Rekord Guinnesa w zmywaniu talerzy na czas. 15 ochotników, w tym czterech mężczyzn zaledwie w godzinę umyło ponad 1000 brudnych i tłustych naczyń.

To był wyjątkowy wyczyn. 15 – osobowa grupa złożona z jedenastu kobiet i czterech mężczyzn, wszyscy z firmy Deante podjęła dziś próbę wyszorowania 1000 naczyń, wykorzystując do tego zaledwie dwa zlewozmywaki i mając do dyspozycji 60 minut. Wcześniej naczynia pobrudzono tłustym bigosem, rozdawanym od rana łodzianom.
Trzy grupy – każda po 5 osób – pracowały bez przerwy. Podział ról i czas ich pracy był ściśle określony i wiele razy przećwiczony na specjalnych próbach. Jedna osoba przenosiła brudne talerze, druga – usuwała z nich resztki jedzenia, trzecia- myła, czwarta – płukała, a ostatnia odkładała naczynia do wyschnięcia. Ekipy zmieniały się co 12 minut.
I tak przez godzinę. – Panowie pracowali za trzech – śmieje się Katarzyna Rojewska jedna z ochotniczek – Nie uwierzę już nigdy po tym co zobaczyłam, że mężczyźni źle wykonują prace domowe.

Czy wiesz, że?

• Wg badań przeprowadzonych w 2011 roku w Czechach, mężczyźni zmywanie naczyń wskazali jako trzecią ulubioną pracę domową.

• Europarlament już od paru lat debatuje o wprowadzeniu zakazu reklam utrwalających stereotypy płciowe. Przykładowo jeśli reklamowany jest płyn do mycia naczyń, to jego walory z talerzami w ręku mają zachwalać zarówno panie, jak i panowie.

Authors
Tags , , , , ,

Related posts

Top