Wiadomości

Zainaugurowano II edycję sportowo-charytatywnej akcji „Biznesowa Liga Pomocy”

14 maja 2014 roku, podczas specjalnej konferencji prasowej w Aleksandrowie Łódzkim, IQ Sport Advisory Group wraz z Burmistrzem Aleksandrowa Łódzkiego i firmą Magellan S.A. zainaugurowała II edycję sportowo-charytatywnej akcji „Biznesowa Liga Pomocy”. W tym roku w meczu charytatywnym łódzcy biznesmeni reprezentujący rozmaite branże spotkają się na boisku z przedsiębiorcami z Trójmiasta, aby

14 maja 2014 roku, podczas specjalnej konferencji prasowej w Aleksandrowie Łódzkim, IQ Sport Advisory Group wraz z Burmistrzem Aleksandrowa Łódzkiego i firmą Magellan S.A. zainaugurowała II edycję sportowo-charytatywnej akcji “Biznesowa Liga Pomocy”. W tym roku w meczu charytatywnym łódzcy biznesmeni reprezentujący rozmaite branże spotkają się na boisku z przedsiębiorcami z Trójmiasta, aby zagrać dla małych pacjentów szpitala w Łęczycy. Akcję wspierają znani piłkarze i trenerzy Czesław Michniewicz oraz Michał Probierz.

Spotkanie prasowe inaugurujące II edycję “Biznesowej Ligi Pomocy” odbyło się w siedzibie MOSiR w Aleksandrowie Łódzkim, w bezpośrednim sąsiedztwie Stadionu im. Włodzimierza Smolarka, na którym 14 czerwca 2014 r. zostanie rozegrany mecz: Łódzkie kontra Trójmiasto. W drużynie łódzkiego biznesu wystąpią przedstawiciele m.in. takich firm jak: Noble Bank, Deloitte, CC Group, WIK-BUD czy STORM Media.

W tym roku celem wydarzenia jest zebranie środków finansowych na zakup sprzętu medycznego na Oddział Dziecięcy Szpitala w Łęczycy. Dochód z meczu zostanie przeznaczony m.in. na sfinansowanie zakupu skanera naczyń krwionośnych oraz pulsoksymetru (urządzenia do nieinwazyjnego pomiaru saturacji krwi).

– Zależy nam, aby być obecnym w życiu lokalnej społeczności. Dlatego zdecydowaliśmy się na współtworzenie “Biznesowej Ligi Pomocy”, która jednoczy środowisko biznesowe w szczytnym celu. Działamy w sektorze medycznym i tym bardziej cieszy nas, że w tym roku pomożemy szpitalowi w Łęczycy ” mówi Krzysztof Kawalec, Prezes Zarządu Magellan S.A.

Mecz będzie też interesującym widowiskiem sportowym i okazją do wspólnych zdjęć, autografów i spotkań ze znanymi piłkarzami, którzy zagrają w barwach “Biznesowej Ligi Pomocy”, m.in. Radosławem Matusiakiem ” najskuteczniejszym zawodnikiem pierwszego meczu charytatywnego BLP, Jarosławem Bieniukiem, Adrianem Budką i Krzysztofem Ostrowskim.

– Zawsze chciałem zbudować firmę, która robiłaby wielkie rzeczy. Inicjatywa “Biznesowej Ligi Pomocy” jest pierwszym krokiem do spełnienia tego celu – tłumaczy Marcin Ciącio z IQ Sport Bieniuk Advisory. – Od początku, kiedy dyskutowaliśmy o tym pomyśle, to chcieliśmy, aby ten mecz odbywał się co roku. W tym roku “Biznesowa Liga Pomocy” otworzy Dni Aleksandrowa Łódzkiego ” dodaje.

A to już wiesz?  Wega-życie, czyli o diecie wegetariańskiej i z czym to się je

W ramach Dni Aleksandrowa Łódzkiego odbędą się m.in. koncerty Dżem i Perfect. Wiele atrakcji zaplanowano również dla najmłodszych uczestników wydarzenia.

Honorowy patronat nad “Biznesową Ligą Pomocy” objęli: Wojewoda Łódzki, Pani Jolanta Chełmińska; Marszałek Województwa Łódzkiego, Pan Witold Stępień; Poseł Sejmu R.P., Pani Agnieszka Hanajczyk oraz Poseł do Parlamentu Europejskiego, Pani Joanna Skrzydlewska.

W “Biznesowej Lidze Pomocy” mogą zagrać reprezentanci firm, którzy wykupią zgłoszenia-cegiełki o wartości 1.000 zł.

Źródło Magellan S.A.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy