Wiadomości

25 lat odrodzonego Senatu na kartce pocztowej

Poczta Polska upamiętnia rocznicę pierwszego posiedzenia Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, wydając okolicznościową kartkę pocztową. Kartka będzie w sprzedaży od 4 lipca.Autorem projektu kartki jest Karol Tabaka. Przedstawia ona wnętrza Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, a w miejscu opłaty pocztowej fasadę budynku z godłem izby wyższej.  - To ważne wydarzenie w dziejach

Poczta Polska upamiętnia rocznicę pierwszego posiedzenia Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, wydając okolicznościową kartkę pocztową. Kartka będzie w sprzedaży od 4 lipca.

Autorem projektu kartki jest Karol Tabaka. Przedstawia ona wnętrza Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, a w miejscu opłaty pocztowej fasadę budynku z godłem izby wyższej.  

– To ważne wydarzenie w dziejach polskiego parlamentaryzmu uczciliśmy wydaniem kartki pocztowej. Jej głównym celem jest wartość edukacyjna; zależało nam na tym, by każdy z nas – obywateli RP – miał okazję poznania 25-letniej historii i dorobku Senatu – powiedziała Agnieszka Kłoda-Dębska, zastępca dyrektora Biura Marketingu i Filatelistyki Poczty Polskiej.

Kartkę o wymiarach 148 x 105 mm wydrukowano jednostronnie, techniką offsetową w nakładzie 25 000 sztuk. Od 4 lipca jest dostępna w sklepie internetowym Poczty Polskiej.

Również 4 lipca – w rocznicę pierwszego posiedzenia odrodzonego Senatu – odbędzie się uroczyste posiedzenie   z udziałem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego, senatorów I kadencji oraz zaproszonych gości. Korespondencja wychodząca z Senatu będzie znaczona specjalnym stemplem przygotowanym również przez Pocztę Polską.

4 lipca 1989 r. po raz pierwszy po II wojnie światowej zebrał się Senat RP – zniesiony w roku 1946 r. po referendum. Senat reaktywowano po wyborach 4 czerwca 1989 r. ” w przypadku izby wyższej wybory były całkowicie wolne.

Izba wyższa   25. rocznicę odrodzenia będzie świętować nie tylko w gronie   polityków, dlatego 5 lipca 2014 r., w sobotę, organizuje dzień otwarty. Na odwiedzających będą czekały liczne atrakcje. Więcej informacji na temat Senatu i program uroczystych obchodów znajduje się na stronie: http://www.senat.gov.pl/wydarzenia/art,1805,new.html


dostarczył infoWire.pl

Źródło Poczta Polska. Dostarczył netPR.pl
A to już wiesz?  Wrzucamy na luz na drodze

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy