Wiadomości zwyczaje

ENERGA towarzyszy “Wałęsie” w walce o Oscara

Już 4 października na ekrany kin wchodzi najnowszy obraz Andrzeja Wajdy „Wałęsa. Człowiek z nadziei”. Film jest polskim kandydatem do Oscara. Sponsorem głównym najważniejszej produkcji tego roku jest Grupa ENERGA.Akcja filmu „Wałęsa. Człowiek z nadziei” dotyczy przełomowych wydarzeń w najnowszej historii świata. Opowiada o zapoczątkowanej i wygranej w Polsce walce z

Teaser

Już 4 października na ekrany kin wchodzi najnowszy obraz Andrzeja Wajdy “Wałęsa. Człowiek z nadziei”. Film jest polskim kandydatem do Oscara. Sponsorem głównym najważniejszej produkcji tego roku jest Grupa ENERGA.

Akcja filmu “Wałęsa. Człowiek z nadziei” dotyczy przełomowych wydarzeń w najnowszej historii świata. Opowiada o zapoczątkowanej i wygranej w Polsce walce z komunizmem, której symbolami na świecie stały się Lech Wałęsa i miasto Gdańsk. To właśnie silny związek z regionem, w którym działalność prowadzi ENERGA i waga poruszanego tematu, obok dorobku artystycznego Andrzeja Wajdy i znakomitej obsady filmu, zdecydowały o udziale Grupy ENERGA w tym przedsięwzięciu.

Grupa ENERGA zaangażowała się w produkcję od samego początku. Swój udział w projekcie traktuje z jednej strony jako doskonały nośnik promocyjny firmy, z drugiej zaś ” jako formę wypełniania misji społecznej odpowiedzialności biznesu. Dzisiaj film zapowiada się na wielkie wydarzenie kulturalne.

– Obraz opowiadający o jednym z najbardziej znanych na świecie Polaków, reżyserowany przez równie sławnego polskiego reżysera i zagrany przez znakomitego aktora, dają rękojmię najwyższej jakości i atrakcyjności przekazu ” mówi Katarzyna Kowalska, dyrektor Centrum Marketingu i Komunikacji ENERGA SA – Wspierając produkcję tego filmu, możemy przyczynić się do propagowania najnowszej historii Polski i przekazywania młodemu pokoleniu wiedzy o ludziach, wydarzeniach i miejscach, o których nigdy nie powinniśmy zapominać. Jako firma mająca swą siedzibę w Gdańsku, chcieliśmy uczestniczyć w realizacji przedsięwzięcia, które opowiada o tym mieście i jego wybitnym mieszkańcu.

Najnowsze dzieło Andrzeja Wajdy, zaprezentowane po raz pierwszy międzynarodowej publiczności na festiwalu w Wenecji, zostało przyjęte kilkunastominutową owacją na stojąco. W ostatni weekend film miał też swoje polskie premiery ” w Gdańsku i Warszawie. Uwagę publiczności i krytyków zwróciły kreacje stworzone przez Roberta Więckiewicza (Lech Wałęsa) i Agnieszkę Grochowską (Danuta Wałęsowa), a także długo oklaskiwana w Gdańsku włoska aktorka Maria Rosaria Omaggio, grająca dziennikarkę Orianę Fallaci. Film już został zakwalifikowany do ponad 90 festiwali na świecie z Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto na czele, Razem z polską premierą 4 października film zostanie pokazany na uroczystej premierze rosyjskiej w St. Petersburgu. Film zawita na festiwale m.in. do Kalkuty, Rio de Janeiro i Hajfy. Na planowanej premierze amerykańskiej film najprawdopodobniej obejrzy prezydent Barack Obama. “Wałęsa” ma też szansę na zdobycie najważniejszej nagrody środowiska filmowego ” Komisja Oscarowa Polskiego Instytut Sztuki Filmowej wybrał go na polskiego kandydata do statuetki w kategorii “Najlepszy Film Nieanglojęzyczny”.

Źródło Grupa ENERGA. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy