Wiadomości zwyczaje

Kumulacja Dobrej Woli w Łodzi po raz drugi

Pracownicy Oddziału Totalizatora Sportowego z Łodzi przeprowadzili akcję skierowaną do dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 71 w Łodzi pt. „Czytasz i… świat się zmienia”. Wolontariusze poprzez zabawę starali się pomóc dzieciom dostrzec w literaturze niewyczerpane źródło pomysłów na spędzanie wolnego czasu. Był to już drugi projekt wolontariacki zorganizowany w ostatnich

Teaser

Pracownicy Oddziału Totalizatora Sportowego z Łodzi przeprowadzili akcję skierowaną do dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 71 w Łodzi pt. “Czytasz i : świat się zmienia”. Wolontariusze poprzez zabawę starali się pomóc dzieciom dostrzec w literaturze niewyczerpane źródło pomysłów na spędzanie wolnego czasu. Był to już drugi projekt wolontariacki zorganizowany w ostatnich dniach przez Wolontariuszy LOTTO w Łodzi.

W połowie czerwca wolontariusze LOTTO zorganizowali w Szkole Podstawowej nr 71 w Łodzi dzień   poświęcony książkom. Razem z kilkuset uczniami wspólnie czytali ulubione bajki i baśnie. Dzieci brały również udział w konkursach ortograficznych, kaligraficznych oraz recytatorskich. Ponadto, uczestniczyły w zabawach związanych z książkami. W czasie warsztatów plastycznych maluchy malowały na koszulkach hasła zachęcające do czytania i wykonywały kukiełki postaci z bajek. Wolontariusze LOTTO zadbali o strawę nie tylko dla ducha ” zapewnili dla wszystkich słodki poczęstunek, który pozwolił zregenerować siły po sporej dawce gier i zabaw. Akcja miała na celu promowanie czytelnictwa wśród dzieci klas I-IV.

Lider wydarzenia i wolontariusz LOTTO, pan Dariusz Sobczyński, był bardzo zadowolony z przebiegu akcji: Cieszę się, że dzieciaki były tak aktywne i zainteresowane naszą inicjatywą. Z zapałem brały udział w konkursach, chętnie czytały. Chodziło o to, żeby pokazać im, że lektura książek jest świetną rozrywką oraz mądrym i rozwijającym sposobem   na spędzanie czasu. Myślę, że nasz cel został osiągnięty.

Akcję sfinansowała Fundacja LOTTO Milion Marzeń, która prowadzi program wolontariatu pracowniczego Kumulacja Dobrej Woli. Od początku istnienia programu do maja 2013r. w akcje społeczne na rzecz lokalnych środowisk zaangażowało się prawie 400 pracowników Totalizatora Sportowego i sprzedawców sieci własnej LOTTO z całej Polski. Swoją pomocą objęli już ponad 2600 osób na terenie całego kraju. W tej edycji pomagali m.in. w   Poznaniu, Łodzi, Olsztynie, Rzeszowie, Czechowicach-Dziedzicach i Wrocławiu.

Zapraszamy do obejrzenia filmu, podsumowującego poprzednią edycję programu wolontariatu pracowniczego w Totalizatorze Sportowym:
youtube/XOA0Ip7Jz5Y
oraz na fan page Fundacji: www.facebook.com/FundacjaLOTTO

A to już wiesz?  Fundacja LOTTO Milion Marzeń pod szczęśliwą gwiazdą!

Źródło inni Klienci. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy