Piszmy rozważnie, czyli kilka słów o poprawności językowej

Specjalista PR winien być artystą słowa… albo przynajmniej jego świadomym użytkownikiem. Trzymając się tej dewizy firmy Ciszewski Public Relations oraz Ciszewski Financial Communications wprowadziły wewnętrzny program szkoleniowy „Lepsze informacje”, mający na celu rozwijanie najwyższych standardów pisania. Zajęcia dla pracowników prowadzi wieloletni redaktor prasowy Jacek Kowalczyk.

Szkolenia nadzorowane przez redaktora Jacka Kowalczyka to cykl indywidualnych spotkań, w czasie których omawiane są teksty tworzone przez pracowników CPR oraz CFC. Warsztaty poprzedził dwugodzinny wykład redaktora Kowalczyka traktujący o poprawności językowej w słowie pisanym.

„Szkolenia przeprowadzone dla Ciszewski Public Relations oraz Ciszewski Financial Communications to bardzo interesujące wyzwanie. Zamiast wkuwać sztywne reguły gramatyczne, w czasie warsztatów będziemy pracować na prawdziwych tekstach – powiedział Jacek Kowalczyk. – Główny cel moich szkoleń jest oczywisty – aby pisać sprawniej i poprawniej”.

„Cieszymy się, że tak doświadczony dziennikarz nawiązał z nami współpracę. Jestem przekonany, że Jacek Kowalczyk wesprze nas swoim bogatym doświadczeniem i wiedzą” – powiedział Jerzy Ciszewski, prezes Ciszewski Public Relations.

Jacek Kowalczyk swoją karierę dziennikarską zaczynał w 1983 w podziemnym tygodniku „Wola”. W latach 1989–1995 pracował jako sekretarz redakcji „Gazety Wyborczej”. Po odejściu z „Gazety” przez siedem lat pracował w agencji reklamowej. W latach 2002–2009 był związany z redakcją tygodnika „Przekrój”, gdzie w latach 2007–2009 był redaktorem naczelnym.

****
Ciszewski Public Relations S.A. działa od 1994 roku i jest jedną z największych agencji public relations w Polsce. Od 1999 roku współpracuje na podstawie umowy afiliacyjnej z międzynarodową agencją GolinHarris i jest jej jedynym przedstawicielem na terenie Polski. Wśród klientów agencji znajdują się m.in.: Carrefour Polska, Nivea Polska, Bayer, Kofola-Hoop, Kingston Technology i Allegro.pl. Firma Ciszewski Public Relations należy do Ciszewski Marketing Group, która skupia firmy specjalizujące się w obszarze szeroko pojętego marketingu i komunikacji. Więcej informacji na www.ciszewskipr.pl.

http://media.ciszewskipr.pl/pr/162816/piszmy-rozwaznie-czyli-kilka-slow-o-poprawnosci-jezykowej

Authors

Related posts

Top