Zwyczaj dawania prezentów

Któż nie lubi dostawać prezentów. Są jednak takie osoby, które nie lubią ich dostawać. Dlaczego? Każdy może mieć inne powody, jednak często spotykany to taki, że dana osoba nie lubi zobowiązań. A prezent to zobowiązanie. Dla niektórych osób. Dlatego też, najlepiej z prezentami czują się dzieci, zwłaszcza wtedy, kiedy dostaną je od świętego Mikołaja.

Dziecko nie myśli o tym, że jeśli ktoś mu coś kupił, to ono musi odpłacić się tym samym. Poza tym, każde dziecko wie, że święty Mikołaj ma pod dostatkiem wszystkiego. W końcu to ona kupuje te wszystkie prezenty, a jeśli ich nie kupuje, to ma prywatna fabrykę zabawek, a jeśli nie ma fabryki zabawek, to te prezenty wyczarowuje, a więc tak czy siak może sobie wyczarować to i owo.

A Mikołaj to taki niebogaty człowiek. Jednak jaki piękny zwyczaj zapoczątkował. Zwyczaj dawania prezentów właśnie w święto Mikołaja, czyli 6 grudnia, jest rozpowszechniony na całym świecie. Jeśli nie zaś 6 grudnia, to gwiazdka lu nowy rok. Każdy z tych terminów jest dobry na prezent od Mikołaja. Niektórzy szczęściarze dostają prezent dwa razy: pierwszy raz od Mikołaja, 6 grudnia, a potem drugi raz, znów od Mikołaja lub po prostu na gwiazdkę od rodziców i innych członków z rodziny. Bardzo miły jest zwyczaj wzajemnego obdarowywania się prezentami, kiedy każdy dla każdego przygotuje coś chociażby najbardziej skromnego.
mks

hastagi na stronie:

#kiedy prezenty na zająca #zwyczaj dawania prezentów #tradycja dawania prezentów

Authors
Tags , , , ,

Related posts

Top