Festiwal

Warsaw Fashion Film Festival 2014

River Island wspiera modę Cieszący się ogromną popularnością Warsaw Fashion Film Festival już wkrótce wystartuje po raz trzeci! W tym roku sponsorem głównym wydarzenia jest

River Island wspiera modę

Cieszący się ogromną popularnością Warsaw Fashion Film Festival już wkrótce wystartuje po raz trzeci! W tym roku sponsorem głównym wydarzenia jest brytyjska marka River Island, która bacznie śledzi najnowsze trendy i wspiera modowe inicjatywy.

W dniach 4-9 marca w Multikinie Złote Tarasy oraz w koncepcie Mysia 3 po raz kolejny będziemy mogli cieszyć się dużą dawką mody, zaprezentowaną na wielkim ekranie. Oprócz pokazów dokumentalnych filmów pełnometrażowych i krótkich etiud, w programie festiwalu znalazły się panele dyskusyjne oraz wykłady osób z branży mody.

W dniu otwarcia, 4 marca, odbędzie się pokaz dwóch filmów wyprodukowanych przez głównego sponsora festiwalu – markę River Island. Oba filmy promują kolekcje stworzone w ramach inicjatywy River Island Design Forum, która wspiera młodych zdolnych projektantów z Wielkiej Brytanii. Pierwszy z nich to etiuda wyreżyserowana przez Alexa Turvey’a, prezentująca męską kolekcję powstałą we współpracy z eksperymentującym designerem, Josephem Turvey’em. O ile zbieżność nazwisk jest przypadkowa, o tyle film jest dowodem niezwykłej pasji, kreatywności i indywidualnego podejścia do mody obu twórców. Drugi projekt to dzieło Kingi Burzy, reżyserki teledysków m.in. Katy Perry, Ladyhawke i Jamesa Blunta. W klimatycznym filmie wyeksponowana została letnia kolekcja stworzona przez brytyjską projektantkę, Katie Eary. Projekt Design Forum pojawi się po raz pierwszy w Polsce już na początku marca. Kolekcja Josepha Turvey’a dla River Island dostępna będzie w salonie w Arkadii.

River Island zaprezentuje się szerzej także 7 marca, na Mysiej 3. Goście festiwalu będą mieli okazję zapoznać się z archiwalnymi projektami River Island Design Forum oraz filmami, które powstały przy ich promocji. Pojawią się więc takie nazwiska jak Tom Lipop, Eudon Choi, Georgia Hardinge. Dzięki filmowym projektom River Island nie tylko w artystyczny sposób promuje wyjątkowe kolaboracje, ale również wspiera rolę filmu w branży mody. Zapowiedź filmu i ujęcia behind the scenes można znaleźć na

A to już wiesz?  Kingi Burzy na WFFF

http://www.youtube.com/user/RiverIslandTV/videos

W tym roku specjalnym gościem Warsaw Fashion Film Festival będzie Diane Pernet ” urodzona w Stanach Zjednoczonych autorka bloga A Shaded View on Fashion i organizatorka festiwalu A Shaded View on Fashion Film. Pernet wyróżnia się nie tylko ekstrawaganckim wyglądem, ale również rozległą wiedzą na temat mody i ogromnym doświadczeniem w branży. W ramach festiwalu, 6 marca w koncepcie Mysia 3, odbędzie się również spotkanie z Alexem Turvey’em, wspomnianym już reżyserem filmu promującego kolekcję River Island.

Cieszący się ogromną popularnością Warsaw Fashion Film Festival już wkrótce wystartuje po raz trzeci!

W tym roku sponsorem głównym wydarzenia jest brytyjska marka River Island, która bacznie śledzi najnowsze trendy i wspiera modowe inicjatywy.

Szczegółowy program festiwalu organizowanego przez Pomada Fashion Office dostępny jest na oficjalnej stronie wydarzenia. Bilety i karnety do kupienia w kasach Multikina Złote Tarasy oraz na stronie www.multikino.pl.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy